„Sprendimų ratas 2018“ apžvalga

2018-10-22
1289

Rugsėjo 27–29 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyko miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2018“. Tai buvo jau vienuoliktoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt septintoji paroda, surengta Universitete.

„Sprendimų rate“ dalyvavo 102 įmonės ir organizacijos, 150 smulkiųjų augintojų, gamintojų, tautodailininkų. Patys išskirtiniausi eksponatai dalyvavo konkurse parodos apdovanojimams gauti. Parodos medaliais ir diplomais apdovanoti:

  • Motorinis grandininis pjūklas „Stihl MS 500i“ (Mocevičiaus firma „Ginalas“)
  • Kuro talpykla „GIANTank“ (AB „East West Agro“)
  • Leidinys apie žemės ūkio mašinas „Profi Lietuva“ Nr.1-4 (UAB „Baltic publishing group“)
  • Diskinis skutiklis DSL-8 su įsėlio sėjamąja (UAB „Laumetris“)
  • Leidinių ciklas „Miško ir vandens gyvūnija gamtoje“ (Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus)
  • Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija už drevinės bitininkystės tradicijų atgaivinimą, saugojimą, puoselėjimą ir pristatymą
  • UAB „Šeduvos avininkystė“ už Lietuvos juodgalvių avių genofondo saugojimą ir plėtojimą

Parodos lauko ekspozicijose buvo įsikūrę miško, žemės ir kitą techniką pristatantys eksponentai, sodo baldininkai, kalviai, maisto produktų gamintojai. Maitinimo sektoriuje lankytojai galėjo ne tik skaniai papietauti, bet ir įsigyti maisto produktų iš pačių gamintojų. Penktadienį ir šeštadienį medžiotojai ir žvejai vaišino lankytojus žuviene ir žvėrienos sriuba, mažuosius viliojo batutų parkas.

Kaip ir kasmet, įspūdingą ekspoziciją demonstravo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Kartu su Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojais parodoje buvo įrengta natūralaus miško ir jo gyventojų įvairovę atspindinti ekspozicija. Įvairių medžioklinių šunų veislių puoselėtojai lankytojus supažindino su augintinių charakterio ir būdo bruožų subtilybėmis. Ekspozicijas įrengė ir socialinio verslo atstovai. Bendruomenių nariai iš 10-ies šalies rajonų pristatė savo sukurtas edukacines programas, tematinio turizmo maršrutus, amatininkų gaminius ir maisto produktus. Parodos ekspoziciją papuošė Valdo Danilevičiaus geriausios nuotraukos ir laimikių iškamšos. Pasigrožėti įvairiausiais gyvūnais: galvijais, dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais, žirgais ir avimis buvo galima paviljone Nr. 3. Vyko parodomasis avių kirpimas.

Gausaus lankytojų dėmesio sulaukė doc. dr. A. Amšiejaus demonstruotas medaus sukimas, dalyvaujant ir parodos svečiui, Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Pirmą kartą parodos metu vyko Tarptautinis medžio drožėjų pleneras. Geriausi Lietuvos ir užsienio meistrai iš šimtamečių ąžuolų per tris dienas sukūrė suolų-skulptūrų ekspoziciją, ji papuoš Aleksandro Stulginskio universiteto erdves. Tai buvo puiki proga pamatyti, kaip grandininiais pjūklais kuriamas menas. Drožėjai iš Baltarusijos, Ispanijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos kiekvieną dieną rengė greitojo pjovimo rungtynes. Per valandą išdrožti meno kūriniai buvo parduodami parodos lankytojams surengtame aukcione. Šį renginį organizavo VšĮ „Steel Beavers“.

Šeštadienį ASU trečiuosiuose rūmuose vyko II Tarptautinis medžioklės ragų šaukinių čempionatas, jį vainikavo nugalėtojų apdovanojimai, vėliau improvizacinius stebuklus koncerte „Džiazo medžioklė“ demonstravo Petro ir Dominyko Vyšniauskų duetas.

Šiemet surengta ypač gausi parodos šviečiamoji programa. Trisdešimtyje seminarų aptartos įvairiausios temos – nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio iki kanapių augintojų veiklos galimybių. ASU stende vyko Universiteto mokslininkų konsultacijos ir diskusijos.

Dėkojame visiems buvusiems kartu!

 

Parodos organizatorius

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai:

Komentuok